Logo Logo
Nasıl Başvuru Yapılır?

Geniş bir  yararlanıcı kitlesi bulunan Avrupa Birliği Hibe Fonları ülkemizde daha  çok Katılım  Öncesi Mali Yardım Aracı olan IPA ve bunun 4.  Ve 5. Bileşenleri ile  tanınmaktadır.Çünkü IPA 4 İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Programı IPA 5 ise  IPARD  adı ile TKDKkurumunun hibe  destekleri olarak tarım  hayvancılık kırsal turizm olarak karşımıza çıkmaktadır.

Web sitemiz  bu başlığı  altında genel olarak AB Hibe Desteklerinden olan  Katılım  Öncesi Malim  Yardım  Aracı IPA’nın 4. Bileşeni yani  İnsan  Kaynaklarının Geliştirilmesi programı dahilinde verilen ve daha çok kar amacı gütmeyen  kurum ve kuruluşların başvurularına açık olan hibe  destekleri  anlatılmıştır. Bu  sebeple bu başlık altında yani Avrupa Birliği Hibe Destekleri hibe başvuru  evrakları’ndan anlamamız  gereken IPA 4 dahilinde veriken  hibe  desteklerine   başvuru  evraklarıdır.

Devamını Oku...

AB hibe desteği başvuruların  tamamı yurt içinde bulunan  kurum ve kuruluşlar veya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ilgili birimlerine  yapılır.AB hibe  destekleri için  en önemli  başvuru  evrakı  AB Hibesi Proje Başvuru  Formudur. AB hibe  destekleri için hibe  desteği başvuru formu  diğer hibe  desteği başvuru formlarını doldurmaya göre  oldukça kolaydır.Genel olarak AB hibeleri için başvurular  Türkçe  yapılır   ve  genel olarak sadece proje bütçesi ve mantıksal çerçeve gibi 1-2 sayfayı  geçmeyecek proje  bölümleri İngilizceye çevrilir. Bunun içinde  30-40 TL   arasında  çevirmen  gideriniz olur. AB hibeleri için  proje dosyası  hazırlamanın bu kadar kolay olmasına  rağmen bir çok başvuru  sahibi kurum  AB projesi hazırlatmak için aracı ve proje yazarı firmalara 45.000-85.000 TL arasında  değişen yüksek rakamlara proje  hazırlama ücreti öder ve genel olarak bir çok AB projesinde hibe desteği alan kurum ile  bu kuruma  proje  hazırlayan  danışman firma  papaz olur. Oysa  herkes çok iyi   hazırlanmış ve T.Hibe  Desteği Almış  Avrupa Birliği (AB)  Proje Örneği  dosyasından yararkanıp kendi  AB hibe desteği proje  başvurusunu çok hızlı ve kolay bir şekilde  hazırlayabilir.

Devamını Oku...

Sizde  web sitemizden AB t.hibe  desteği almış yüzlerce proje  arasından başvuru yapacağınız konu ve faaliyetler için uygun olan proje örneğini hemen bulabilir ve   bu t.hibe  desteği almış örnek  AB hibe proje  dosyasını inceleyip  kendi AB hibe projenizi  çok kolay ve hızlı bir şekilde  hazırlaya bilirsiniz. Böylece AB hibe proje  dosyası hazırlatmak için aracı ve proje yazarı  firmalara  proje hazırlatmak için astronomik rakamlarda proje  hazırlatma ücreti ödemezsiniz. AB hibe  destekleri  hakkına doğru ve güncel bilgi edinmek ve AB hibeleri konusunda artık sizde bir yerden  başlayıp  AB hibe  desteklerini almak  istiyorsanız Hibe Kurtları tarafından özel olarak hazırlanan ve web sitemizde  satışa sunulan Avrupa Birliği Hibe Desteklerini Alma  Rehberini  inceleyiniz.

Hibe Kurtlarından Tavsiyeler